بیمه معلم(515)

بیمه معلم گزینه برتر ایرانیان

بیمه بدنه اتومبیل

پنجشنبه 23 دی 1389

نوع مطلب :بیمه اتومبیل، 

همانطور که در پست قبلی اشاره شد بیمه شخص ثالث برای جبران خسارتهایی که از طرف ما به دیگران وارد می شود(جانی و مالی) قابل استفاده است و برای جبران خسارتهای وارده به اتومبیل خود شخص مقصر در حادثه قابل استفاده نیست. . برای جبران این نوع خسارتها بیمه نامه ای به نام بیمه بدنه اتومبیل طراحی شده است که به بررسی این بیمه نامه می پردازیم.

به طور معمول این بیمه نامه دارای 5 پوشش اصلی است که عبارتند از:1-آتش سوزی 2-صاعقه 3 -انفجار 4-حادثه 5-سرقت کلی (که معمولا بیمه بدنه با این 5 پوشش اصلی به فروش میرسد.ولی این بیمه نامه دارای پوششهای اضافی دیگری نیز هست که در صورت درخواست بیمه گذار قابل ارائه می باشند )

خسارتهایی که از محل این 5 پوشش اصلی قابل پرداخت می باشند عبارتند از:

1-خسارتهای که در اثر آتشسوزی , صاعقه و یا انفجار به خود وسیله نقلیه و یا لوازم یدکی اصلی که همراه وسیله نقلیه می باشند.

2-خسارتهای که بر اثر برخورد وسیله نقلیه با اجسام ثابت و متحرک و در حالت کلی برخورد هر جسمی به وسیله نقلیه وارد می شود(در صورت تصادف وسیله نقلیه با اتومبیل دیگر اگر خود راننده وسیله نقلیه مقصر باشد تمامی خسارت تا سقف تعهدات بیمه نامه بدنه از طریق بیمه بدنه قابل جبران می باشد اما در صورتی که مقصر حادثه طرف مقابل باشد در اولویت اول خسارت از محل بیمه نامه شخص ثالث طرف مقابل پرداخت می شود و در صورتی که این مبلغ کفاف جبران خسارت را نکند در اولویت دوم مازاد خسارت وارده از محل بیمه بدنه قابل جبران است.)

3-در صورتی که وسیله نقلیه به طور کل به سرقت رفته و دزیده شود.(در صورتی که وسیله نقلیه بعد ار سرقت پیدا شود ولی مشخص گردد که در اثر عمل سرقت خسارتهایی به قطعات و لوازم آن وارد شده است این خسارتها از محل این بیمه نامه قابل جبران هستند)

بعضی مواقع ممکن است عملی و اقدامی جهت سرقت وسیله نقلیه صورت پذیرید ولی سارقان موفق به سرقت وسیله نقلیه نگردند در این حالت خسارتهای که بر اثر این عمل به وسیله نقلیه وارد می شود نیز قابل پرداخت می باشند.

4-خسارتهایی که بعد از وقوع حادثه برای نجات وسیله نقلیه و یا انتقال وسیله نقلیه خسارت دیده به محل تعمیرگاه به آن وارد میشود

توجه: خسارتهای وارده به باطری و لاستیکهای چرخ وسیله نقلیه که در اثر موارد فوق به آنها وارد شده است تا سقف 50% قیمت نو این قطعات قابل پرداخت است.

همچنین هزینه هایی که در زمان خسارت برای جلوگیری از گسترش خسارت و انتقال وسیله نقلیه به نزدیکترین محل مناسب جهت تعمیر آن پردخت میشود حداکثر تا 20% کل مبلغ خسارت وارده قابل جبران خواهند بود.

در پست بعد به خسارتهای که در حالت کلی در بیمه بدنه استثنا بوده ولی با پرداخت حق بیمه اضافی به عنوان پوششهای اضافی قابل خریداری هستند اشاره خواهد شد.


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


فهرست وبلاگ
طبقه بندی
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها
اَبر برچسبها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic